Novinarska konferenca Mestne občine Velenje
V zadnjem času so v medijih odmevale zgodbe o odškodninah v Šaleški dolini, ki smo jih v Mestni občini Velenje in Občini Šoštanj prejeli zaradi vplivov rudarjenja in proizvodnje električne energije na bivalno okolje. Kot smo že obveščali sta družbi Premogovnik Velenje (PV) in Termoelektrarna Šoštanj (TEŠ) v minulih letih s plačilom odškodnin ravnali družbeno odgovorno in prispevali k boljši urejenosti celotne Šaleške doline, ne samo degradiranega zemljišča. To je bilo pozitivno in spodbudno za lokalno okolje, za razvoj občine in za nadomestitev ekološke škode. Menimo, da bi tako morala ravnati vsa podjetja, ki s svojim delovanjem pomembno posegajo v prostor ter vplivajo na okolje, in da bi podjetjem zakonsko podlago za izplačilo odškodnin lokalnim skupnostim morala zagotoviti država.
Včeraj smo na predsednika Vlade Republike Slovenije ter ministra za infrastrukturo in ministrico za okolje in prostor naslovili dopis, s katerim smo opozorili na neurejeno področje. Namreč v Posavju je izplačevanje odškodnin, zaradi delovanja Nuklearne elektrarne Krško, lokalnim skupnostim urejeno z zakonodajo. Naloga države je, da z zakonodajo tudi prebivalcem Šaleške doline zagotovi ustrezno nadomestilo zaradi omejene rabe prostora, primerljivo z ureditvijo v Posavju. V nasprotnem primeru bomo vložili ustavni spor zaradi neenakosti.
Župan Mestne občine Velenje Bojan Kontič v torek, 13. septembra, ob 11. uri v Restavraciji Jezero (Cesta Simona Blatnika 23, 3320 Velenje) sklicuje novinarsko konferenco, na kateri bo predstavil stališče in zahteve Mestne občine Velenje.
Prijazno vabljeni, da se udeležite novinarske konference!
Služba za odnose z javnostmi Mestne občine Velenje