O-STA

Uvodno brenčanje koordinatorjev EDUHIVE

17. oktobra 2024 se bo v Kočevju začel mednarodni dogodek Uvodno brenčanje koordinatorjev mednarodnega projekta EduHive - razvijanje državljanske zavesti in vrednot preko Apipedagogike.

Glavi partner Erasmus+ projekta EduHive - razvijanje državljanske zavesti in vrednot preko Apipedagogike je Gimnazija Celje - Center, ostala partnerja sta italijanska šola I.I.S. Leonardo da Vinci-Ripamonti in Zavod za razvoj empatije in ustvarjalnosti Eneja, ki je nosilec programov Apipedagogike.

Uvodno brenčanje koordinatorjev v organizaciji Zavoda za razvoj empatije in ustvarjalnosti Eneja bo potekal pod pokroviteljstvom Evropskega parlamenta, ki dogodku s svojim pokroviteljstvom izraža moralno podporo. Evropski parlament sicer prevzame pokroviteljstvo samo za določene dogodke. Projekt EduHive - razvijanje državljanske zavesti in vrednot preko Apipedagogike in s tem njegov uvodni dogodek pa je izkazal jasno evropsko razsežnost.

V omenjenem projektu za mlade gre za prenos in razvoj dobre prakse, za uvajanje inovativnih apipedagoških metod in pristopov v redni pedagoški proces. EduHive je projekt za razvijanje državljanskih vrednot, razvijanje aktivnega državljanstva in preprečevanje medvrstniškega nasilja.

Cilji projekta so krepitev družbene demokratičnosti, čuta za odgovornost in solidarnost, večja kakovost vzgojno-izobraževalnega dela, aktivna udeležba učiteljev in posledično učencev v delovanju družbe, opozarjanje na problematiko radikalizacije in nasilnega ekstremizma, preprečevanje medvrstniškega nasilja in ustvarjanje vključujočega okolja.

Apipedagogika, ki spodbuja učenje skozi igro, bo omogočila inovativne učne izkušnje. Dijaki bodo krepili kritično razmišljanje, kreativnost in razvoj ključnih veščin, hkrati pa bili aktivni člen v zagotavljanju trajnostnega pristopa k izobraževanju. Projekt aktivno gradi evropsko identiteto in državljansko zavedanje. Rezultati prireditve pa bodo koristili učiteljem in dijakom.

Za več informacij o projektu se obrnite na nosilko in koordinatorico projekta, profesorico Metko Krajnc Sevšek (metka.krajnc.sevsek@gcc.si; 041 369-336).