Slovenski umetniški zakladi na dražbi galerije SLOART. Priložnost za zbiratelje, ki iščejo edinstvena dela!
Priložnost za zbiratelje, ki iščejo edinstvena dela!
Slovenski umetniški trg v zadnjih letih doživlja pomembne spremembe, v ospredje vse bolj stopajo transparentnost, poštenost in dostopnost. Galerija SLOART v decembru prireja eno največjih dražb umetniških del v zgodovini Slovenije, kjer bodo prav te vrednote zaživele v praksi. S prodajo 39 skrbno izbranih umetnin, katerih skupna vrednost presega milijon evrov, se odpira izjemna priložnost za zbiratelje, vlagatelje in ljubitelje umetnosti, da postanejo lastniki del neprecenljive vrednosti. Dogodek je tudi korak k urejenemu slovenskemu umetniškemu trgu, ki ga zaznamujeta preglednost in garancija avtentičnosti umetniških del.
Urejanje slovenskega umetniškega trga. Galerija SLOART pobudnik transparentnosti in poštenosti na likovno umetniškem trgu.
Galerija SLOART si že vrsto let prizadeva vzpostaviti stabilen in pregleden trg za slovensko umetnost. Z organizacijo javnih dražb in uvedbo strogih standardov za avtentičnost umetnin se galerija zavzema za dolgoročen razvoj umetniškega trga, kjer so kupci zaščiteni z garancijami in poštenimi postopki prodaje. Sodelovanje z domačimi in mednarodnimi strokovnjaki zagotavlja, da so vse umetnine podrobno raziskane in vrednotene.
Decembrska dražba je del tega poslanstva - galerija si prizadeva, da bi zbiratelji dobili varno in pregledno okolje za nakup umetniških del, hkrati pa želijo vzpodbuditi nove vlagatelje in ljubitelje umetnosti, da postanejo del slovenskega kulturnega prostora.
Impresionizem, ekspresionizem in modernizem na javni dražbi v Ljubljani
Dražba galerije SLOART bo potekala v soboto, 7. decembra 2024, od 18. ure dalje v Grand Plaza Hotelu v Ljubljani. Na dražbi slovenske umetnosti bodo naprodaj raznolika umetniška dela najpomembnejših slovenskih avtorjev iz obdobja ekspresionizma, impresionizma ter modernizma, kot so Ivana Kobilca, Ferdo Vesel, Ivan Grohar, Rihard Jakopič, Matija Jama, Matej Sternen, Gabriel Stupica, Marij Pregelj, Stane Kregar, Anton Gojmir Kos, Marko Šuštaršič, Maksim Gaspari, Hinko Smrekar, France Kralj, Janez Boljka in drugi. Vsa umetniška dela bodo razstavljena in na ogled na dan dražbe, na voljo bodo tudi vodeni strokovni ogledi.
Umetniški zbiratelji si delijo neizmerno strast do umetnosti, zato je prav dražba odlična priložnost za tiste, ki bi želeli dopolniti svoje umetniške zbirke z novimi umetniškimi deli, ki jih je zelo težko pridobiti na trgu, in dobra priložnost za nove zbirateljice in zbiratelje, da postopoma začnejo z gradnjo svoje umetniške zbirke.
Vrhunci dražbe - dela slovenskih mojstrov
Na dražbi bodo ponujena dela nekaterih najbolj priznanih slovenskih umetnikov, ki so s svojo ustvarjalnostjo zaznamovali slovensko umetnost in kulturo. Med vrhunskimi umetninami, ki bodo na voljo, so med drugim tudi Portret Mary Paumgarten in Josipine Wenckheim, roj. Baumgartner (Ivana Kobilca), Portret očeta (Marij Pregelj), Pastir (Maksim Gaspari) ter delo Kmetica (Radion) (Gabrijel Stupica).
Priložnost, ki je ne smete zamuditi
Dražba ponuja enkratno priložnost za nakup umetniških del, ki se zaradi svoje redkosti pojavljajo le vsakih nekaj desetletij, morda celo enkrat na stoletje. Zbiratelji lahko zgradijo svojo zapuščino, vlagajo v umetnost kot dolgoročno naložbo, umetniško zbirateljstvo pa od nekdaj nakazuje na posameznikov družbeni status. Poleg tega je dražba vznemirljiv dogodek, kjer strastni zbiratelji tekmujejo za edinstvene kose, in je izkušnja sama po sebi prava umetnost in doživetje.
Ne glede na to, ali ste izkušen zbiratelj ali nekdo, ki se šele podaja na svojo zbirateljsko pot, vas vabimo, da se udeležite dražbe in postanete del tega edinstvenega kulturnega dogodka.
Za tiste, ki cenijo diskretnost, je omogočeno tudi draženje prek spleta, telefona, nadomestnega dražitelja ali pisne ponudbe. Pridružite se dražbi in si zagotovite svoje mesto v zgodovini slovenskega umetniškega trga.
S sodelovanjem na dražbi si ne boste zagotovili zgolj edinstvenih umetniških del, temveč tudi vstopnico v svet slovenskega umetniškega zaklada. Za zbiratelje in vlagatelje je to priložnost, ki jo je težko ponoviti - tako zaradi edinstvenosti del, kot tudi zaradi transparentnosti postopkov, ki jih zagotavlja galerija SLOART.
Likovne zbirke v poslovnem svetu
Dražba je priložnost tudi za številna domača podjetja, ki v kulturi vidijo dodano vrednost podjetja in je v številnih od njih del njihove družbene odgovornosti. Umetnost ima posebno moč, skrbno izbrana in kakovostna umetniška zbirka pa lahko pripomore tudi k ustvarjanju edinstvenega in kreativnega delovnega okolja. Marsikatero slovensko podjetje tudi skozi umetnost krepi svoj ugled, umetniška dela pa neredko razstavljajo v svojih poslovnih prostorih.
Umetniška dela in zbirke so del identitete nekaterih večjih slovenskih podjetij, kot so NLB, Iskra, Generali, Riko, Gorenje, Fraport Slovenija in Talum, v večini od njih ne brez osebnega pečata njihovega aktualnega ali minulega vodstva. V tujini Google vključuje umetnost v svoje delovno okolje z namenom, da zaposlenim ponudi posebno doživetje, v Microsoftu pa verjamejo, da razstavljanje umetniških del v delovnih prostorih ustvari navdihujoče delovno okolje, ki vzpodbuja inovacije in ustvarjalno odličnost.
Več informacij: https://www.sloart.si/