O-STA

Kickboxing - Devet prvih mest v Kutini

Na šestnajstem odprtem pokalu Kutine, so slovenske borke in borci osvojili kar devet prvih mest, Džafič, v kick-lightu med mladinci, in Zajc, v point fightingu med člani, pa tudi nagrado za najboljša borca turnirja.

Na hrvaškem 16. International Cup KUTINA 2014 je sodelovalo 332 tekmovalcev iz 51 klubov iz Slovenije, Hrvaške, BiH in Bolgarije.Slovenske barve so zastopali borci in borke iz Kbk Murska Sobota, Pon Do Kwan Zagorje, Kickboxing Center , KiT Izola, Klub Borilnih Veščin Ptuj, Power kick Murska Sobota in Pon Do Kwan Izlake.

V točkovanju najuspešnejših klubov turnirja so se v slovenskih vrstah najbolj izkazali Ptujčani, ki so se, ob odsotnosti nekaterih izmed najboljših tekmovalcev (Lara Vuzem Vajda, Vito Čurin, Gašper Mlakar, Luka Vindiš, Simon Kaisersberger...), proslavili z odličnimi predstavami klubskega podmladka in z 31 točkami dosegli 5. mesto.

Mesto za njimi so s točko manj zasedli Zagorjani. Na 8. mesto v klubskem točkovanju so se, s Tilnom Zajcem na čelu, ki je bil v članski konkurenci izbran za najboljšega borca turnirja v #pointfighting-u, uvrstili Izlačani.

Tudi v Kickboxing klub Murska Sobota, kjer so sodeloval s tremi tekmovalci, so v spremstvu trenerjev Tomo Kološa in David Žibrat, ponovno dosegli lep uspeh. Njihov mladi up Tilen Džafić je bil v konkurenci mladincev izbran za najboljšega borca turnirja v disciplini kick-light.